Blog

GUSTARD H20 + Sparco - Top Hi-End

GUSTARD H20 + Sparco - Top Hi-End

1. GUSTARD H20 + Sparco SS3602 – wstęp

Wzmacniacz H20 opisałem już dawno temu na moim portalu więc polecam lekturę. Ta recenzja dotyczy jego ulepszenia. 
Zanim je zrobiłem, miałem w planie dopisać tylko akapit do recenzji fabrycznej wersji H20. Zmieniłem zdanie i piszę oddzielną recenzję ponieważ zmiany mają duży wpływ na dźwięk, a po drugie dopisany akapit w starej recenzji umknąłby Twojej uwadze.

Read more

Pioneer U-05 - na sterydach

Pioneer U-05 - na sterydach

1. Pioneer U-05 – wstęp

Pioneer to jedna z moich ulubionych firm audio. Używam jej „złotej” elektroniki. Chociaż minęło 30 lat od premiery, to nadal uważam A-07 za wzmacniacz wzorcowy pod względem budowy, jakości wykonania, parametrów i klasy dźwięku w cenie do 20kzł. Wspominam o tym dlatego abyś wiedział, że pogoń za nowymi urządzeniami nie jest receptą na lepszy dźwięk. Nowsze wcale nie oznacza, że jest lepsze. Chcę ponownie zwrócić uwagę szukających wzmacniacza do słuchawek z przetwornikiem na pokładzie, na ten model, bo jest bardzo dobry. Ten wstęp ma Ci wyjaśnić dlaczego piszę teraz recenzję urządzenia, które jest na rynku od kilku lat i było opisane w miesięcznikach branżowych. Jeśli go nie używałeś, to przeczytaj moją recenzję i posłuchaj w sklepie audio, bo nadal jest oferowany. Cena początkowo wynosiła ponad 4kzł, a obecnie można nowy kupić za 3,5kzł

Read more

SONY TA-ZH1ES - wzmacniacz cyfrowy Hi-End

SONY TA-ZH1ES - wzmacniacz cyfrowy Hi-End

1 SONY TA-ZH1ES – wstęp

Firmę SONY każdy zna, a ja bardzo cenię jej produkty audio. Używam dyskofonu tej marki CDP-XA555ES. Mam jej słuchawki MDR Z7, Z7m2 i Z1R. Dwa pierwsze już opisałem, a flagowiec czeka na recenzję. Teraz do kompletu napiszę recenzję wzmacniacza słuchawkowego. Bardzo zainteresował mnie ponieważ jest rzadkim przykładem zaawansowanego technicznie i jakościowo, wzmacniacza cyfrowego inaczej zwanego Power-DAC. Kosztuje około 10kzł

Read more

Astell&Kern SR25 - świetny maluch

Astell&Kern SR25 - świetny maluch

1 Astell&Kern SR25 – wstęp

Firma A&K jest młoda ale dobrze znana w świecie jako producent najwyższej klasy przenośnych urządzeń do słuchania muzyki Hi-Res zwanych DAP. Produkty są łatwe do rozpoznania dzięki charakterystycznemu dizajnowi. Rcenzja dotyczy nowego modelu SR25. Być może już wiesz, że nie piszę recenzji z testów, jak zawodowi recenzenci. Zanim opiszę jakieś urządzenie, najpierw używam go przez kilka miesięcy aby dobrze je poznać. W tym przypadku było inaczej. Dostałem propozycję od dystrybutora Astell&Kern, firmy MIP aby opisać najnowszy model, który pojawi się na stronie producenta. Z ciekawości zgodziłem się ale czasu było mało więc odłożyłem wszystko, co czeka w kolejce na recenzję i cały wolny czas poświęciłem na słuchanie muzyki z SR25. Po trzech tygodniach poznałem je w miarę dobrze i teraz możesz przeczytać co myślę o jego możliwościach.

Read more

GUSTARD H20 - mocny i neutralny

GUSTARD H20 - mocny i neutralny

1 GUSTARD H20 – wstęp

H20 to drugie urządzenie chińskiej firmy GUSTARD, które kupiłem po A20H. Ponieważ to pierwsze, czyli wzmacniacz słuchawkowy, przedwzmacniacz i przetwornik w jednej obudowie, okazało się bardzo dobre, to z ciekawością dokupiłem „czysty” wzmacniacz słuchawkowy do kompletu. Czy takie rozszerzenie systemu ma sens, a jeśli to kiedy, dowiesz się w rozdziale dotyczącym dźwięku. H20 kosztuje na ebay około 6kzł. W Polsce firma GUSTARD wciąż nie ma dystrybutora. Zapraszam do lektury.

Read more

GUSTARD A20H - uniwersalny

GUSTARD A20H - uniwersalny1. GUSTARD A20H – wstęp

GUSTARD to chińska firma. W Polsce nie jest znana ponieważ nie ma dystrybutora. Wypatrzyłem jej urządzenia przypadkowo na ebay. Wygląd, budowa wewnętrzna i parametry zaciekawiły mnie tak bardzo, że postanowiłem zapoznać się z tymi zabawkami. Na początek wybrałem model A20H, który łączy w jednej obudowie przetwornik C/A, przedwzmacniacz liniowy i wzmacniacz słuchawkowy. GUSTARD produkuje także przetworniki, jednocześnie modele na kościach AKM i Sabre, wzmacniacz słuchawkowy, a ostanio pojawił się w ofercie także samodzielny przedwzmacniacz linowy. Wszystkie urządzenia są zbalansowane.

Read more

FiiO M11 Pro - mały wielki DAP

FiiO M11 Pro - mały wielki DAP
1 FiiO M11 Pro – wstęp

Mam system odsłuchowy do słuchawek w salonie i sypialni więc mogę słuchać gdzie mi wygodnie. Mimo to od pewnego czasu zastanawiałem się nad zakupem przenośnego grajka zwanego DAP. Od czasu do czasu słuchałem przy użyciu mojego telefonu ale…to nie DAP. Większość znanych mi modeli wyższej klasy jest bardzo droga, a do tego nie umożliwia słuchania muzyki z serwisu Tidal. Pojawił się w zeszłym roku model Kann Cube firmy Astell&Kern, który obsługuje serwisy strumieniowe ale ma wielkość małej cegły i jej wagę więc też go pominąłem. Nagle zobaczyłem w sieci nowy model FiiO M11 Pro, który okazał się być idealny dla mnie. Dlaczego? Czytaj recenzję…

Read more

Audio Gd Master 11 - 3w1 do laptopa

Audio Gd Master 11 - 3w1 do laptopa
1. AudioGd Master 11 - wstęp

Audio Gd to chińska firma, która istnieje kilkanaście lat. Produkuje wzmacniacze, zarówno integry, końcówki mocy, monobloki, przedwzmacniacze, wzmacniacze słuchawkowe oraz przetworniki c/a. Kiedyś mieli w ofercie także dyskofon ale już go nie oferują. Produkują także urządzenia typu 3 w 1 czyli łączące w jednej obudowie przetwornik, wzmacniacz linowy oraz słuchawkowy. Przedmiotem recenzji jest takie właśnie urządzenie o nazwie Master 11.
Read more