Odpowiedz: Audio Gd Master 11 - 3w1 do laptopa.

NOTE: You are posting the message as a 'Guest', you can not edit the message or delete it
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.

Your e-mail address will never be displayed on the site.
X

Historia tematu: Audio Gd Master 11 - 3w1 do laptopa.

Maks. pokazywanych 0 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Tak, CD 500 to wybitny dyskofon. Trochę lepiej gra AR CD9SE.

  • Sławek
  •  Avatar

Ten Shanling CD 500 to naprawdę robi wrażenie, pooglądałem trochę w sieci. No i jak jest 2 x droższy od Mastera, to nic dziwnego.
Mimo to mam o Masterze jak najlepszą opinię i podtrzymuję moją przekonanie, że na wyjściach słuchawkowych 2x3 pin XLR gra lepiej.
Jeszcze w uzupełnieniu - słuchawki to HiFiMAN HE-1000se oraz rzadziej używane QUAD ERA-1 i HiFiMAN HE-6, miałem Crosszone CZ10, ale sprzedałem; do tego kable słuchawkowe Argentum Extreme z 4 pinem, Tonalium 2x 3 pin i nowe Forza Audio Works Noir Hybrid HPC 2x3 pin - te uważam za najlepsze (a stare FAW Noir Hybrid HPC za najgorsze) Był też Lavricables Ultimate 2x3 pin, ale po 5 awariach drucików srebrnych solid core wylądował w graciarni. I na dodatek mała końcówka mocy Audio-gd A1, napędzająca monitorki Pylon Audio Ruby Monitor.
Pozdrawiam

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Wersja Singularity robi dużą różnicę w jakości brzmienia.
Standardowy MASTER 11 gra świetnie. To miłe i bezproblemowe granie każdego gatunku, o wielkiej skali i potędze.
Takie brzmienie robi wrażenie na każdym.
Jako źródło sygnału analogowego dla wzmacniacza, dyskofon Shanling CD500 jest o klasę lepszy od MASTER 11. Mam go więc wiem co piszę.
Nie ma co się dziwić ani obruszać, bo kosztował naście lat temu dwa razy więcej od M11 i jest wybitnie udanym odtwarzaczem.

Gratuluję wspaniałego zestawu audio.
Zazdroszczę gramofonu, bo na razie nie mam warunków aby używać.

Józek

  • Sławek
  •  Avatar

Dziękuję odpowiedź.
Tylko mała poprawka mój 3w1 to Audio-gd Master 11 Singularity. I chyba to Singularity robi różnicę. Każdy kto go słyszał to przyznawał, że gra wspaniale. Źródła pod niego podpięte to transport płyt CD Jay's Audio CDT2 MKIII, kabel HDMI WireWorld Silver Sphere do wejścia I2S LVDS, dalej gramofon Pro-ject X2 z wkładką Ortofon 2M Black podpięty kablem Siltecha do pre Tube Box S2 z lampami full musik, pre podpięte do Mastera srebrno - złotym kablem MB Audio Diamond oraz streamer Lumin U2 mini podpięty kablem BNC Argentum Audio.
Wymienione sprzęty oprócz gramofonu i pre zasilane są z kondycjonera Nuprime AC4. Kabel zasilający między ścianą a kondycjonerem to Oyaide Tunami GPX, kable zasilające między kondycjonerem a transportem CD, streamerem i Masterem 11 Singularity to Argentum Audio z wtykami Oyaide.
Bardzo ładnie to wszystko gra i nadziwić się nie mogę, że swego czasu - choć akurat nie w tej recenzji napisał Pan, że Audio-gd jest przykładem niewłaściwej aplikacji BB1704UK (a Shanling tym właściwym).
Pozdrawiam

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Cześć Sławek

Cieszę się, że jesteś zadowolony z używania MASTER 11.

Oczywiście sprawdziłem także wyjście 2x XLR-3pin ale nie odczułem róznicy, tym bardziej tak dużej jak napisaleś.
Ten standard odchodzi na rzecz Pentaconn.
Mam go także w GUSTARD H20 i tam także nie wnosi znaczącej poprawy dźwięku, względem XLR 4-pin.
Oczywiście przy użyciu takiego samego kabla, o rozdzielonych tylko wtyczkach końcowych.

Myślę, że odczuwalną różnicę wniesie zastosowanie dwóch oddzielnych kabli, od gniazda we wzmacniaczu do gniazda w sluchawkach. Wtedy nie ma interferencji między kanałami.

Pozdrawiam

  • Sławek
  •  Avatar

Witam,
używam Mastera 11 od wielu lat i nawet mniej za niego zapłaciłem niż napisałeś. Mój nie ma wejścia AES/EBU, ale ma ma 2 i2s-y - na HDMI i RJ-45.
Dźwięk na przyłączach 2 x 3 pin XLR jest o klasę wyższy niż na 4 pin XLR!

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Witaj.
Cieszy mnie, że recenzja jest dla Ciebie ciekawa:)
Wyjście zbalansowane wzmacniacza słuchawkowego sprawdziłem ze słuchawkami Sennheiser HD-800S.
Opisałem co daje zmiana kabla z wtykiem Jack na taki sam kabel z wtykiem XLR-4pin.
Stwierdziłem, że dla mnie dźwięk zmienia się w jednoznacznie pozytywną stronę.
Skala tej zmiany jest na tyle duża, że łatwo ją usłyszeć dlatego warto podłączyć słuchawki do jednego z wyjść zbalansowanych.
Niestety nie miałem możliwości sprawdzić, co wniesie użycie wyjścia na dwóch gniazdach XLR-3pin.
Mój referencyjny wzmacniacz ma wyjście słuchawkowe tylko na Jacka dlatego nie mam kabli z wtykiem zbalansowanym.
Powtórzę, że zmiana krotności samplingu, a tym bardziej filtrów cyfrowych, musi być łatwo dostępna z zewnątrz w trakcie słuchania muzyki, ponieważ nie ma jednego ustawienia, najlepszego zawsze do wszystkich płyt.
Napisałem, że Master 11 to 3w1 do laptopa, ponieważ, najbardziej mi pasuje jego dźwięk, przy słuchaniu muzyki z plików wysyłanych z laptopa po USB. To jak najbardziej pozytywne, w moim zamyśle określenie.
Po zastosowaniu "specjalizowanego komputerka" może być tylko lepiej!
Nie mam jeszcze transportu HD wysokiej klasy dlatego nie mogłem sprawdzić, jak poradzi sobie z plikami 24/192.

Nie wiem, czy przyczyną niezadowalających efektów w połączeniu z transportem CD, to "tylko" wynik słabego odbiornika cyfrowego, czy specjalistycznego strojenia całego układu - przetwornik-wzmacniacz. Ja używałem transferu AES/EBU i Toslink.
Wiem z doświadczenia, że przetworniki wykorzystujące kosci BB PCM1704 potrafią grać bardzo przejrzyście i neutralnie.
Tak, czy inaczej efekt końcowy jest taki jak opisałem.

Pozdrawiam
Józek

  • Jacek
  •  Avatar

Witam !
Bardzo ciekawa recenzja,jak pozostałe zresztą. Nie ukrywam,że jestem posiadaczem urządzeń tej marki. Zabrakło mi w tej recenzji wrażeń z odsłuchów słuchawek z wyjścia zbalansowanego. Ze swoich doświadczeń wiem,że to połączenie daje zdecydowanie lepszy dźwięk,w każdym aspekcie.
W kwestii obsługi sekcji przetwornika,tu zmiany oversamplingu.jest to bardzo prosty zabieg,aczkolwiek wymagający otwarcia obudowy. Dodatkowo można zmienić kilka parametrów (filtry),co skutkuje dość wyraźnym wpływem na dźwięk i daje możliwość kształowania go.
Na koniec chciał bym dodać,że tyuł recenzji jest trochę krzywdzący,gdyż obecność nowoczesnego układu usb (Amanero) w żadnym wypadku nie sugeruje,że przetwornik jest dedykowany do tego typu połączeń. Wiadomym jest,że laptop jest najgorszym źródłem z nurtu PC Audio jaki można obecnie wykorzystać.
Sekcja odbiornika spdif w tym modelu jest z nieznanych mi przyczyn dość słaba (Wolfson). Dlatego być może połączenie dobrego transportu cd dało słabe rezultaty odsłuchowe.

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Bardzo fajnie grające i uniwersalne urządzenie.
Polecam zwłaszcza tym, którzy lubią duże, mocne zabawki audio:)

Zasilane przez Forum Kunena