Odpowiedz: AudioQuest NightHawk Carbon - do telefonu.

NOTE: You are posting the message as a 'Guest', you can not edit the message or delete it
Proszę wybrać Zaloguj lub Zarejestruj do przeskoku.

Your e-mail address will never be displayed on the site.
X

Historia tematu: AudioQuest NightHawk Carbon - do telefonu.

Maks. pokazywanych 0 ostatnich postów - (zaczynając od ostatniego)

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Cześć Adam

Moje przewody są zrobione ze srebra amerykańskiej produkcji.
Słuchawkowy do tych słuchawek zbudowany jest w postaci plecionki z 8 drutów o średnicy 0,5mm. Dalsze szczegóły budowy i wytworzenia są tajemnicą człowieka, który je dla mnie zrobił.
Tańszą opcją, którą sprawdziłem więc mogę polecić, to kabel zrobiony ze srebrzonej miedzi monokrystalicznej OFC. Koszt ok. 500 zł na ebay.

Póki co, nie znam żadnego kompletnego odtwarzacza plików w cenie 3 kzł.
Cocktail X40 jest kompletny i ma nawet napęd CD - szczelinowy ale dysk trzeba dokupić. Kosztuje 5 kzł ale nie wiem, czy jest wart tej kwoty. Jeśli pojawi się oferta z drugiej ręki, w cenie ok. 3 tys. można spróbować...

Pozdrawiam

  • Anonim
  •  Avatar

Cześć.
Zgadzam się z tym, że przewody ze srebra są świetne. Mam srebrny interkonekt i od 10 lat nie mam potrzeby zmiany na lepszy. Noszę się z zamiarem sprawienia sobie srebrnego przewodu słuchawkowego, ale ta cena... .
Czy możesz zdradzić jakie jest pochodzenie srebra w twoich przewodach i podać szczegóły konstrukcyjne jak: średnica i ilość żył oraz rodzaj splotu ?
W temacie odtwarzaczy plików: Aurender ze swoją ceną to dla mnie kosmos. Ja szukam czegoś do 3 tyś. zł.
Pozdrawiam.

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Cześć

Różne poziomy głośności zawsze zmieniają charakter dźwięku słuchawek. Skala tej zmiany w przypadku NightHawk C jest wyjatkowo duża. Potwierdziłeś to co napisałem w recenzji, że przy cichym i średnim poziomie dźwięku równowaga tonalna i przejrzystość muzyki jest bez zarzutu. Problemy pojawiają się tylko przy wysokiej głośności.
Ja słucham muzyki tak głośno jak grają instrumenty akustyczne na żywo w kameralnych warunkach. Jeśli bywasz na koncertach, to wiesz jak bardzo głośno potrafi grać fortepian, flet, trąbka czy perkusja.
Tak wysoki poziom dźwięku bez kompresji i zniekształceń potrafią wytworzyć SONY Z7 i ETHER C Flow. Niestety przy cichym graniu nie brzmią tak dobrze. Coś za coś.

Co do kabli. Używam zawsze robionych na zamówienie ze srebra klasy 6N.
W przypadku NightHawk C po zmianie kabla, radykalnie zwiększyła się przejrzystość, szczegółowość i kontrola basu. Kabel taki kosztuje 3kzł.

Masz rację że słuchanie muzyki z laptopa albo strumieniowo np. z Tidal hi-fi nie daje tak dobrych efektów jak z dedykowanego transportu HD z plikami zapisanymi na dysku. Planuję zakup Aurender S10. W20 jest poza moim zasięgiem finansowym.
Jak kupię to napiszę recenzję. Nie spieszę się bo mam ponad 1000 płyt CD i ciągle kupuję kolejne, a zakup plików 24bit jest jeszcze bardzo kosztowny.
Tańszą opcją jest słuchanie plików zapisanych na dysku przy użyciu specjalizowanego komputera, np: malina.
Nie mam na tym polu żadnych doświadczeń. Mój kolega słucha muzyki z plików od kilku lat. Zapytam go czy nie zechce się włączyć do dyskusji w tym temacie.
Pozdrawiam.

  • Adam
  •  Avatar

Hej
Masz rację, muzyka leci z laptopa po USB. Szukam lepszego rozwiązania, może jakiś porządny odtwarzacz plików. Nie interesuje mnie streamowanie z sieci, chcę odtwarzać pliki z dysku twardego bez użycia komputera. Może mi coś doradzisz ? Może zrecenzujesz jakiś odtwarzacz plików ?
Masz również rację co do poziomu odsłuchu. Ja słucham niezbyt głośno.
Chętnie poznałbym Twoją opinię na temat przewodów do NHC. Co radzisz zamiast tego oryginalnego węża ?
Pozdrawiam.

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Hej Adam
Nie masz racji co do mojego Onkyo i dopóki go nie posłuchasz, to szkoda słów na dalsze Twoje dywagacje.
Mogę mieć i używać każdy, no prawie każdy, wzmacniacz dostępny na rynku, a wybrałem M5890. Recenzje kilku ciekawych napiszę do końca tego roku. Taki mam plan.
Nie napisałeś najważniejszej informacji o swoim systemie. Jakie masz źródło? Wzmacniacz jak mówi nazwa tylko wzmacnia sygnał ze źródła. Im lepszy wzmacniacz tym jego wpływ mniejszy.
Domyślam się, że słuchasz plików 16 bit puszczanych po USB z laptopa. W takim przypadku AudioGd tworzy z NightHawk Carbon duet, który brzmi całkiem kompetentnie więc nie dziwię się, że jesteś zadowolony. Ja używam dyskofonu dzielonego wysokiej klasy, a to mocno zmienia dźwięk słuchawek.

Inną ważną kwestią w przypadku NH Carbon, jest poziom odsłuchu, co opisałem w recenzji. Jeśli słuchacz z umiarkowanym poziomem, to równowaga i klarowność muzyki jest zadowalająca. Ja słucham głośno, a wg niektórych, bardzo głośno i wtedy równowaga się zmienia. Zachodzi efekt podobny do sytuacji dużych głośników w małym pokoju. Dopóki grają średnio głośno, jest dobrze, a gdy podkręcisz do poziomu live, to bas dudni i dominuje, a całość traci równowagę i przejrzystość.
PS
Jak się zarejestrujesz, to Twoje wpisy będą się pojawiały natychmiast.

Pozdrawiam

  • Adam
  •  Avatar

Cześć.
Moje NHC grają z DAPem Pioneer XDP-100r oraz stacjonarnie z Audio GD NFB-28. W obu przypadkach jest bardzo dobrze.
Po przeczytaniu twojej odpowiedzi tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że ONKYO nie jest dobrym narzędziem do testowania słuchawek, zwłaszcza tych niskoomowych. Piszesz o wydajności prądowej i współczynniku tłumienia. Nie neguję tego, że wydajność prądowa końcówki ma dobry wpływ na wysterowanie słuchawek ale damping faktor na wyjściu słuchawkowym jest całkiem inny, ponieważ wyjście to podłączone jest przez dzielnik rezystorowy, który drastycznie zmienia impedancję wyjściową jak i damping faktor. Podejrzewam, że impedancja wyjściowa może wynosić od 70 Ohm do 300 Ohm , ponieważ takie wartości dawniej stosowano.
Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię. Napisałeś, że oryginalny przewód dołączony do słuchawek nie brzmi najlepiej. Z jakimi jeszcze przewodami testowałeś te słuchawki i na czym polegała ich przewaga ?
Pozdrawiam. Adam.

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Cześć Adam.
Miło mi Cię tu gościć. Wybacz zwłokę ale dopiero teraz mam chwilę, żeby tu zajrzeć i odpisać.

Odmienne odczucia dźwiękowe z tego samego urządzenia to nic dziwnego.
Dźwięk słuchawek zależy od elektroniki, kabli i budowy naszej głowy i uszu.
Słuchawek tych używałem kilka miesięcy, podobnie jak i innych, które opisałem. Miałem okazję posłuchać ich także z typowymi wzmacniaczami słuchawkowymi: Bryston BHA-1, Questyle CMA800R, AudioGd Master 11.
Charakter dźwięku zawsze był zbliżony i podobny do tego, który opisałem.

Używam Onkyo M5890 jako wzorca, ponieważ żaden ze wzmacniaczy typowo słuchawkowych, dostępnych na rynku, nie zbliżył się do jego możliwości pod kątem przeźroczystości, neutralności i precyzji w sterowaniu słuchawkami. Blisko jest Bryston BHA-1 ale nie ma tej mocy i nie wyrabia z niektórymi planarami.
Onkyo, którego używam nie ma oddzielnego taniego wzmacniaczyka dla słuchawek na małej płytce ze scalakami, jak większość wzmacniaczy zintegrowanych. W jego przypadku wyjście słuchawkowe korzysta z końcówek mocy - 4 sztuki w układzie zbalansowanym. Impedancja 24 Ohm to dla niego żadne wyzwanie. Radzi sobie z głośnikami, których impedancja spada do 1 Ohm.
Jego damping factor wynosi 180/8 Ohm.

Według wielu recenzentów i większości użytkowników, słuchawki SONY MDR-Z7 oraz MrSpeakers ETHER C Flow, uchodzą za grające łagodnie, z dużą ilością basu, któremu brakuje szybkości i konturów.
W moim systemie słuchawki te grają zupełnie inaczej - polecam lekturę ich recenzji:) dlatego są moimi wzorcami.

Wracając do AQ NightHawk Carbon, to bardzo dobre słuchawki w kategorii 3kzł, a przy swej obecnej cenie 1500 zł są poza konkurencją!
Umiem sobie wyobrazić system stacjonarny, w którym grają klarownie i mają bas w odpowiedniej ilości i do tego trzymany pod kontrolą. W takim systemie większość innych słuchawek będzie grała zbyt lekko i chudo.

Adam napisz proszę, w jakim systemie masz dobrze zbalansowany dźwięk z NightHawk Carbon. Informacja ta przyda się potencjalnym użytkownikom.

Pozdrawiam serdecznie.
Józek

  • Adam
  •  Avatar

Witam.
Józku z zainteresowaniem przeczytałem Twoją recenzję, ponieważ sam jestem użytkownikiem tych słuchawek. Moje wrażenia nie pokrywają się z twoimi w kontekście współpracy tych słuchawek ze wzmacniaczem stacjonarnym. Piszesz o dużych odstępstwach od neutralności, zwłaszcza o zbyt obfitym i niekontrolowanym basie. Ja tego u siebie nie słyszę.
Przy współpracy słuchawek ze wzmacniaczem ważna jest proporcja pomiędzy impedancją wyjściową wzmacniacza, a impedancją słuchawek. Impedancja NH Carbon jest bardzo niska i wynosi 25 Ohm. Do prawidłowej współpracy wymagają one wzmacniacza o niskiej impedancji wyjściowej. Jeśli nie spełnimy tego warunku, efekt dźwiękowy może być taki jak opisujesz w swojej recenzji. Nie znam budowy ani parametrów wyjścia słuchawkowego w twoim ONKYO, ale podejrzewam, że tutaj może być problem.
Jeśli wolno mi coś zasugerować, to radziłbym nie używać wzmacniacza głośnikowego do recenzji słuchawek. Słuchawki, zwłaszcza tej klasy co NHC powinny być zasilane ze wzmacniacza słuchawkowego. Jeśli masz informacje o konfiguracji i impedancji wyjścia słuchawkowego twojego ONKYO to napisz o tym, proszę.
Pozdrawiam. Adam.

  • Józek - właściciel
  • Józek - właściciel Avatar

Bardzo ładne słuchawki w nowoczesnej formie. Do tego bardzo komfortowe nawet przy długich odsłuchach.
Szczególnie polecam je do łączenia z telefonem i DAP.
Dźwięk mają zrelaksowany, z miękkim i obfitym basem.

Zasilane przez Forum Kunena