Chopin Pieśni - Kurzak, Kwiecień, Goerner

2022/02/23 22:07 - 2022/02/23 23:15 #183 przez Józek - właściciel

Aleksandra Kurzak - sopran,
Mariusz Kwiecień - baryton,
Nelson Goerner - fortepian
Album ten został wydany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, co gwarantuje najwyższą jakość techniczną.

CD zawiera 19 pieśni skomponowanych przez Chopina, z tekstami różnych autorów: Mickiewicz, Witwicki, Osiński, Pol, Zaleski, Krasiński.
Wykonawcy, to oczywiście artyści ze światowej elity.
Ala Kurzak z wielkim wyczuciem operuje mocą i skalą swojego wybitnego głosu, co ułatwia odbiór tej pięknej muzyki tym, którzy nie są osłuchani z głosami operowymi.
Mariusz Kwiecień śpiewa z wdziękiem i energią, a jego głos ma dźwięczną barwę.
Od pierwszych dźwięków fortepianu wiedziałem, że Goerner gra na instrumencie z epoki, zanim przeczytałem, że to Pleyel z 1848 czyli ulubiony przez Chopina.
Dopełnieniem klimatu muzycznego albumu, jest nastrojenie fortepianu do 430Hz, które łagodzi nieco dźwięk.
Pod palcami wirtuoza, zabytkowy fortepian roztacza barwny, wręcz soczysty i plastyczny dźwięk, zupełnie inny od wyżyłowanego, typowego dla współcześnie produkowanych fortepianów.
Muzyka z tej płyty zachwyciła mnie swoim pięknem, które wynika z talentu Chopina oraz kunsztu i artystycznego wyczucia wykonawców.
Naprawdę rzadko się zdarza aby muzyka klasyczna, ze śpiewem, była łatwa w odbiorze i wzbudzała najgłębsze emocje.

Szczerze polecam!
Józek Bywalec
Zasilane przez Forum Kunena