Cello – Ton! - koncert w NFM 26.07.2023

2023/12/17 21:54 - 2023/12/17 22:12 #278 przez Józek - właściciel

Gary Hoffman

Witaj
Byłem na koncercie finałowym, który odbył się w ramach 10 Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej, w sali głównej NFM we Wrocławiu.
Pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej jest zespół Polish Cello Quartet.
Program:
Artur Zagajewski – (prawykonanie)
Wykonawcy:
Polish Cello Quartet:
Tomasz Daroch, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec, Wojciech Fudala – wiolonczele

Manuel de Falla - Siete canciones populares espańolas (oprac. na 6 wiolonczel W.T. Mifune)
Wykonawcy:
Tomáš Jamník – wiolonczela
Adam Garnecki – wiolonczela
Polish Cello Quartet:
Tomasz Daroch, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec, Wojciech Fudala – wiolonczele

Max Bruch - Kol Nidrei op. 47 (oprac. na wiolonczelę solo i orkiestrę wiolonczelową G. Ribke)
Wykonawcy:
Gary Hoffman – wiolonczela
Orkiestra Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

Rudolf Matz - Kwartet wiolonczelowy d-moll na kwartet i orkiestrę wiolonczelową
Wykonawcy:
Gary Hoffman – wiolonczela
Tomáš Jamník – wiolonczela
Adam Garnecki – wiolonczela
Polish Cello Quartet:
Tomasz Daroch, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec, Wojciech Fudala – wiolonczele
Orkiestra Międzynarodowej Akademii Wiolonczelowej

Gwiazdą koncertu był Gary Hoffman, światowej sławy wiolonczelista z Kanady, który gra na wiolonczeli Nicolò Amatiego „ex Leonard Rose” z 1662r.

Nie wiedziałem, że jest tyle utworów napisanych tylko na wiolonczele.
Byłem zaskoczony i ucieszony tym, że muzyka tworzona tylko przez wiolonczele, jest tak różnorodna stylistycznie i ciekawa w odbiorze.
Jedne utwory były bardzo delikatne i spokojne, a inne potężne i energiczne ale wszystkie wciągające muzycznym pięknem.

Bardzo ucieszył mnie udział w tym ciekawym koncercie.
Józef Bywalec
Zasilane przez Forum Kunena