DDC dla Gustard A20h

2023/09/13 23:02 #254 przez Marcin
Dzień dobry,
Czy jest sens dokładania konwertera DDC dla Gustard A20h przy odsłuchu z USB komputera ?
2023/09/14 07:56 #255 przez Józek - właściciel
Witaj
W tym hobby, podobnie jak w innych, sens ma wszystko czego skutek na dźwięk odbierzesz pozytywnie. Trudno zgadnąć jak będzie w takim przypadku.
Jeśli masz możliwość wypożyczenia tego urządzenia i sprawdzenia, to uszy dadzą Ci odpowiedź.
Mam inną sugestię, która wynika głównie z tego, że dla mnie komputer to praca, a muzyka to relaks.
Zamiast urządzenia DDC, które odetnie zanieczyszczenia z komputera, kup dedykowany strumieniowiec i wtedy gwarantuje, że będzie grało z nim lepiej niż z kompa.
Najtansza i jednocześnie jedna z najlepszych propozycji do 10kzł to LOGITECH Touch, z rynku wtórnego. Prosta instalacja, łatwa obsługa, bezproblemowe dzialanie i wygodne sterowanie z apki na telefonie lub kompie. Koszt zakupu: 500-1000zł.
Pozdrawiam
Józek
2023/09/14 16:37 #256 przez Marcin
Dziękuję za odpowiedź. Ja niestety nie mam czasu by odciąć się całkowicie od komputera i wyłącznie słuchać muzyki na fotelu dlatego relaksuję się podczas pracy lub przeglądania internetu. Po wpisaniu Logitech Touch głównie pokazuje mi etui z klawiaturą do tableta Apple'a. Czy chodzi o Logitech Squeezebox Touch ?
2023/09/14 17:35 #257 przez Józek - właściciel
Tak, napisałem o strumieniowcu, nie pokrowcu.
Jeśli po pracy nie możesz słuchać muzyki w skupieniu to smutne ale jeśli w pracy możesz się relaksować, to zazdroszczę ?
Jeśli słuchasz muzyki w tle, to po co ulepszać?
Co Ci peszkadza lub czego brakuje w muzyce?
2023/09/14 21:25 #258 przez Marcin
Komputer jest wielozadaniowy, a muzyka i sprzęt z nią związany nie jest najważniejszą rzeczą w moim życiu bym poświęcał jej aż takiego skupienia izolując się od wszystkiego :) Moim zdaniem to tylko rozrywka, a nie religia. Czasem słucham w tle, a czasem odłączam się od wykonywanej czynności i wsłuchuję się w muzykę. Tak więc założenie że słucham tylko w tle jest błędne. Nic mi nie przeszkadza ale chciałbym wycisnąć więcej z tego co aktualnie posiadam i to jest powód zgłoszonego zapytania o DDC. Wnioskuję że zmiany które wprowadza np. Gustard U18 niekoniecznie wszystkie muszą być in plus ? Zadałem pytanie na Twoim forum bo znasz bardzo dobrze A20h i ew. znasz korzyści z wprowadzenia DDC pod tą integrę.
2023/09/15 18:47 #259 przez Józek - właściciel
Rozumiem Twoje podejście.
Skoro chcesz wycisnąć maksimum, to zakup DDC ma oczywiscie sens. Także wymiana standardowego bezpiecznika w A20H na wysokiej jakości wniesie poprawę.
O zmianie kabli nie wspominam, bo zakładam, że masz już wysokiej jakości.
Daj znać jak odbierzesz zmiany w muzyce po dołożeniu DDC.
2023/09/17 10:45 #260 przez Marcin
Dzięki Józek ! Dam znać jak odbieram zmiany jak już coś upoluję. Nie będę szarpał się na jakiś drogi konwerter bo sam A20h nie był drogi, a nie odczuwam potrzeby by iść wyżej. Wystarczy, że wygrał z dotychczasowym, długo używanym zestawem SMSL SU-9 i iCan Pro. Jest ciekawa oferta od razu z bezpiecznikiem Synergistic Research | Purple Fuses którego na pewno bym nie zakupił osobno ;) Do kabli przykładam najmniejszą wagę choć mam własnej roboty na dobrej jakości przewodnikach.
Zasilane przez Forum Kunena