× Zrecenzowane urządzenia - Header

GoldPlanar GL2000-D - sensacja!

2022/03/09 15:50 #191 przez Józek - właściciel
Witaj.
W tytule tematu, tak jak i recenzji, napisałem, że GL2000-D to sensacja.
W recenzji opisałem dokładnie dlaczego te słuchawki to sensacja pod względem budowy i jakości oferowanej muzyki.
Nadto napisałem, że dla mnie, to najlepsze słuchawki jakich dotąd słuchałem. Długo się upewniałem czy nie uległem ułudzie ale za każdym razem to odczucie się potwierdzało. Jeśli Cię zaciekawiły i słuchasz wyrafinowanej muzyki na aparaturze wysokiej jakości, to szczerze polecam GL2000-D.

Pozdrawiam
Józek
2022/07/16 19:07 #205 przez Dariusz
Dziekuje ze dostarczasz tak ciekawych materialow. Czytam z zaciekawieniem i czesto wracam jak do starych filmow.

Twoja recenzja nt. Master-1 Pioneer-a utwierdzila mnie ze KUPUJE. Upolowalem je w Niemczech jako uzywane rzecz jasna i sa wyborne. Czy warto dokonywac zmiany na GoldPlanar? Czy to ma sens oprocz aspektu ekonomicznego w tym przypadku ? Bede bardzo wdzieczny za Twoja odpowiedz.

I cos mnie jeszcze nurtuje… Napedzam sluchawki Bursonem V3 Performance. Przyjemny i satysfakcjonujacy sprzet. Od czasu do czasu mysle sobie zeby miec mozliwosc sluchania w kazdym miejscu w mieszkaniu i o kazdej porze (bo na dobranoc juz na otwartych sluchawkach nie jestem mile widziany) na najwyzszym poziomie odpowiadajacym temu co zapewnia Burson. Czy iBasso DX300 jest w stanie zastapic Bursona? Czy za jakis czas nie bedzie jednak odczuwalny niedosyt mocy i zdolnosci muzycznych?

Z gory wielkie dzieki za odpowiedzi i za to czym sie tu dzielisz z pasjonatami audio.
2022/07/17 13:41 #206 przez Józek - właściciel
Cześć

Dzięki za miłe słowa:)
GoldPlanar GL2000-D grają zdecydowanie lepiej, w każdym aspekcie muzyki, od znakomitych Pioneer MASTER 1.
Skoro używasz z zadowoleniem MASTER 1 i chcesz więcej emocji i frajdy z muzyki, to polecam GL, kup w ciemno i będziesz zachwycony. Gdybyś obecnie używał Audeze, Denon, FAD itp. to nie byłbym pewny, że GL spodobają Ci się.
Żeby usłyszeć pełnię ich możliwości, jakie opisałem, potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz od Burson V3P. Oczywiście będą z nim grały głośno i już usłyszysz ich klasę ale potrzebują 6W aby w pełni pokazać swój potencjał.
Po drodze odpowiedź na drugie pytanie o DAP iBasso DX300.

Do napędzenia MASTER1 jego moc jest wystarczająca i pokaże 80% ich możliwości czyli podobnie jak Burson. Natomiast Goldy będą grały z DX300 na jakieś 60% swych możliwości w zakresie mikro i makro dynamiki, rozdzielczości i potęgi, choć całkiem ładnie.
Pokazanie potencjału słuchawek nie rośnie liniowo wraz z mocą wzmacniacza, np: 6W pełnia możliwości, a 2W to 30%

Słuchanie muzyki z Pioneer MASTER1 + DX300 szczerze polecam, grają razem bardzo dynamicznie, przy połączeniu symetrycznym, wtedy do dyspozycji 1,2W i szczegółowo, żywo, barwnie pod warunkiem zastosowania kabla Litz z miedzi 7N srebrzonej lub ze srebra 5N. Kabel ze zwykłej miedzi robi dźwięk zbyt gładki i uspokojony.
Jeśli kupisz GL2000-D to każdy DAP może być tylko dodatkiem, nie głównym/jedynym partnerem dla tych słuchawek.
Do Goldów polecałbym zmienić, niekoniecznie od razu, wzmacniacz na mocniejszy, bo 2W/32Ohm to jeszcze za mało. Jeśli ma być z przetwornikiem na pokładzie, to polecam AudioGD NFB-27.38 używam teraz takiego lub inny model. Wcześniej miałem AGD MASTER 11 ale grał zbyt krągło i miękko.
Z dzielonych urządzeń polecam mój wzorcowy wzmacniacz GUSTARD H20 + przetwornik typu R2R lub na AKM4499
Pozdrawiam
PS
Podziel się wrażeniami, jeśli kupisz GL2000-D
2022/09/03 19:18 #211 przez Krzysztof Lenda
Cześć,

Przede wszystkim - chciałbym podziękować za wszystkie treści, które dostarczasz. Lubię czytać recenzje, które piszesz, nawet jeśli nie wszystko z nich rozumiem - czasami mam wrażenie, że obrazami opisujesz muzykę i dźwięki :) Kibicuje mocno i mam nadzieję, że starczy sił i energi, by dalej to robić.

Po przeczytaniu recenzji GL2000 bardzo mocno zastanawiam się nad ich kupnem. Jestem raczej z tych 80% słuchaczy, o których wspominasz w recenzji, słuchających muzyki na niedrogim sprzęcie. Ostatnio korzystam z Definitive Technology SYMPHONY 1, ale od pewnego czasu myślę o zmianie na coś jakościowo lepszego. Również dzięki Twojej recenzji, do tej pory myślałem o DENON AH-D7200, a także dodatkowo o Topping L30 + E30. W chwili po obecnej, po lekturze Twoich wrażeń odnośnie GL2000 zdecydowanie jest mi bliżej do nich (choć sceptycznie podchodzę do zamawiania z Chin z uwagi na parę przesyłek z ali, które nie dotarły ;)).

Zastanawiam się natomiast nad tym do czego je podłączyć. Czy to połączenie L30+E30, które pierwotnie chciałem podłączać pod denony, będzie wystarczające czy może lepiej byłoby je podłączyć pod coś innego? Sprzęt raczej będzie wykorzystywany tylko stacjonarnie, ale po lekturze recenzji FiiO M11 Pro zaciekawił mnie również ten typ urządzenia - dużo bardziej uniwersalne i wszechstronne. Czy odpowiednio napędzi te słuchawki? Zakładam, że dla mnie różnica w jakości i tak będzie odczuwalna (a przynajmniej mam nadzieję, że mój słuch to odczuje :D), nie jestem pewien czy kupując lepszej jakości wzmacniacz będę w stanie odpowiednio docenić wpływ na dźwięk i jego niuansy. Czy Twoim zdaniem jest jakieś sensowne "minimum", jeśli chodzi o sprzęt pod te słuchawki, w mniejszym przedziale cenowym niż wymienione w powyższym komentarzu?
2022/09/03 20:34 #212 przez Józek - właściciel
Witaj na moim portalu i dzięki za kibicowanie?
Podstawową sprawą we właściwej współpracy wzmacniacza ze słuchawkami jest moc, a konkretnie moc dynamiczna. Słuchawki izodynamiczne wymagają znacznie większej mocy od dynamicznych, ponieważ mają dużo wyższą moc i dużo mniejsza sprawność w wykorzystaniu mocy wzmacniacza.
Wspomniane GL2000-D mają największy przetwornik na rynku i największy potencjał w odtwarzaniu muzyki ale wykorzystanie ich możliwości, wymaga bardzo mocnego wzmacniacza, minim 6W.
Jakość wzmacniacza i przetwornika jest też ważna ale wtórna.
Opisałem tę kwestię w recenzji.
Ponadto brzmienie Goldów jest wyczynowe, a takie nie spodoba się każdemu.
Nie zrozum mnie źle ale te słuchawki nawet w połączeniu z najwyższej klasy elektroniką mogą Cię rozczarować, a z tanią i słabym wzmacniaczem na pewno Cię rozczarują.
Szczerze polecam zakupić Fiio M11 Pro lub Plus, zamiast Topping L30+E30 i łatwe do napędzenia słuchawki.
Jeśli lubisz dźwięk bardziej gładki, masywny, słuchasz głównie rocka, to DENON D7200 lub otwarte FOCAL Elear będą świetnym wyborem i gwarantuję, że będziesz zachwycony.
Jeśli słuchasz głównie jazz i muzykę poważną oraz lubisz brzmienie bardzo szczegółowe, swobodne z dużą przestrzenią to polecam słuchawki MONOLITH M570 z przetwornikiem izodynamicznym ale dość łatwe do napędzenia nawet przez wspomniany DAP.
Nie wiem czy Ci pomogłem? w podjęciu decyzji. Jeśli masz pytania to napisz, a jeśli wolisz porozmawiać to zadzwoń, nr telefonu w dziale wstęp.

PS
Oczywiście że używam obrazu, fotografii, samochodów, a czasem potraw do opisu brzmienia muzyki ze sprzętu audio.
Zasilane przez Forum Kunena