× Zrecenzowane urządzenia - Header

Pioneer Master 1 = mistrz nr 1

2020/06/14 00:08 #111 przez Józek - właściciel
Słuchawki Master 1 od strony brzmienia są z jednej strony wyczynowo przejrzyste, szczegółowe i szybkie, a z drugiej są żywe i barwne. Takie połączenie cech jest dla mnie bardzo pociągające. Ile razy je założę ich gra wciąga mnie i ekscytuje. Niestety ten styl wiąże się z większymi od innych słuchawek wymaganiami względem elektroniki. Wzmacniacz musi być silny, a źródło o pełnym, soczystym brzmieniu. Bez tego dźwięk Master 1 może być zbyt techniczny czyli sztywny i bezduszny. Polecam te mistrzowskie słuchawki jeśli inne Cię znudziły lub rozczarowały.
2020/09/21 12:13 #116 przez Anonim
Posiadam te sluchawki i i stwierdzam ze recenzja bardzo trafna. Faktycznie ciezko znalezc cos grajcego rownie efektownie co przejrzyscie i dokladnie. Kolumnowe czytelne brzmienie, jedne z lepszych sluchawek na rynku.
2020/09/21 15:24 #117 przez Józek - właściciel
Witaj
Cieszę się że zajrzałeś na mój portal.
Miło mi że podzielasz moją opinię.
Master 1 mogą grać z b. dużą skalą dźwięku, jak kolumny. Lepsze w tym zakresie są tylko SONY MDR Z7 i Z7m2 ale wymagają jeszcze mocniejszego wzmacniacza.
2020/09/21 16:44 #120 przez Anonim
Swoje napędzam z Hedonica Ear Stream po single ended. DAC Qutest. Skala grania jest faktycznie bardzo duża, zastanawiam się czy może być jeszcze większa. Mając je nie czuję potrzeby posiadania kolumn :) Ten zespół który je tworzył w Londynie powiedział że to są słuchawki które posiadają brzmienie które jest najbliższe temu z pary kolumn właśnie. Mam też do nich kabel, miedź 8 żyłowa, który zwiększył dodatkowo objętość dźwięku. W dźwięku tych słuchawek naprawdę można się... zanurzyć. Nie śłucham na innych, chociaż mam kilka par bo wydaje mi się że inne założone po nich próbują grać a nie grają:)
Nie słyszałem żadnych wyższych Sony niestety, ale musisz posłuchać Final Audio D8000 jeśli lubisz takie mocne granie. To jest też muskularne i wydatne granie tylko w planarnym wydaniu, inaczej budują scenę, jest większa głębia, nie jest tak monitorowo, dźwięk jest oderwany od przetworników całkowicie i fatyga podczas słuchania nie istnieje jak to ma miejsce przy tańszych dynamikach. Obok Master 1 jedne z paru najlepszych jakie słuchałem. Z Master dźwięki się rozchodzą w przestrzeń, w D8000 dźwięk naciera na słuchacza ;)
2020/09/21 20:18 #121 przez Józek - właściciel
Lubię też dźwięk masywny pod warunkiem że jest przejrzysty i kontrolowany. Słuchawek Final D8000 jeszcze nie słuchałem ale myślę o nich. Pandora VI zupełnie mi się nie podobały. Która wersja D8000 jest ciekawsza?
2020/09/21 21:21 #122 przez Anonim
A tego nie wiem akurat. Sluchalem tych pierwszych D8000 bez dopisku PRO, niedlugo po tym jak wyszly. W mp3 store Wroclaw. Wielki, soczysty dzwiek, kontrolowany jak najbardziej, chociaz ma pewne mankamenty. Zostaje jeszcze sprawa wygrzewania sie planarow co na podstawie sluchawek hifimana, odbieram jako regres. Po poiwedzmy zalecanych 150 godzinach. Rozne chodza plotki o tym modelu Finala apropo wlasnie wygrzewania.
2020/09/21 21:31 #123 przez Józek - właściciel
Kiedyś je pożyczę i posłucham, a może nawet kupię. Na razie kilka słuchawek, które mam muszę odsłuchać i opisać a malo czasu mam.
P.S.
Twoje wpisy pojawiają się z opóźnieniem, bo muszę je zatwierdzać.
Gdy się zarejestrujesz będą pojawiały się od razu bez mojej akceptacji. Zachęcam!
2020/09/21 21:41 #124 przez Alucard
Z tym że ja się zarejestrowałem :) Nick Alucard. Coś się nie wyświetla chyba, ale jestem zalogowany, np teraz.
2020/09/21 22:53 #125 przez Józek - właściciel
Teraz jesteś zalogowany.
Przed wysłaniem swojego wpisu trzeba odznaczyć opcję Anonimowy post.. Jeśli tego nie zrobisz to domyślnie wpis jest od anonima.
2020/09/22 14:07 #126 przez Alucard
Sprawe z ewentualnym kupnem Finali to mocno by trzeba przemyslec bo jednak pieniadze wolaja za te sluchawki niemale :) majac Pioneery do kupienia za 5 tys bez zastanowienia je wybralem. Chociaz w moim przypadku to bylo tak ze nawet ich nie sluchalem wczesniej. Polegalem na opinii znajomego i jakos udalo sie trafic bezblednie :) ponadto z dobrej konkurencji sa Meze Empyriean. Mozna tez zapolowac na Abyssy z drugiej reki jesli juz tyle kasy ma isc na sluchawki. Ale tutaj to beda dopiero wymagania dla wzmacniacza :)
2020/09/22 20:41 #127 przez Józek - właściciel
Wszystkie po kolei. Muszę sprzedać kilka z mojej kolekcji aby kupić kolejne ciekawe słuchawki.
Zasilane przez Forum Kunena