× Zrecenzowane urządzenia - Header

ONKYO A800 - nokaut!

2019/11/07 22:16 #99 przez Józek - właściciel
Firma Onkyo jest znana i zacna, a te słuchawki to rewelacja. Warto poszukać ich w internecie. Budowa jest dziwna ale stylowa, oryginalna i mocna.
Do tego fabryczny kabel jest tak dobry, że lepszego nie potrzeba. Ich dźwięk jest w stylu dużych głośników o dynamicznym i żywym brzmieniu, takich jak FOCAL Alcor, Antea, Zoller Solution. Świetnie grają z mocnym telefonem i DAPem.
2021/07/12 19:57 #151 przez cos w nich jest...
Mikrodynamika, separacja, kontrola, holografia... Wpadlem na sluchawki przez kolege, dal do odsluchu i.... sa pelne zycia, ze swietnym basem w calej rozciaglosci, na gorce pasma 3 wyrazne piki ktore potrafia zakluc niemilosiernie w slabszych realizacjach ALE nie miecza w dobrych masterach. Stare plytki Atlantica, Opusa czy Audioquesta brzmia z klasa. Latwo je napedzic, co paradoksalnie w tym przypadku uwazam za wade. Ciekawa konstrukcja, szkoda, ze niedostepna praktycznie na wtornym rynku pewnie tylko Japonia albo fart. W rozsadnej cenie warte grzechu, sa swietne, mowi to stary ortho-dox:)
2021/07/13 15:40 #152 przez musicoholik1
Podobnie, dzięki koledze poznałem możliwości Onkyo A 800 i tak stały się one moimi flagowcami. Na początku słuchałem ich na przemian z Denonami AHD 2000. Kiedy je oddałem i zostały mi tylko Denony uświadomiłem sobie jak wiele dźwięków nie słyszę. Musiałem zdobyć te słuchawki i słucham je do dziś.Od siebie mogę dodać, że nie słyszę krzty ostrości w górnych rejestrach, o czym pisze mój przedmówca. Przykładowo inny model Onkyo, EadPhons3 ma faktycznie szorstką górę, którą nazwałbym surową i mało wyrafinowaną. Nie wspomnę o Denonach, których góra pasma nie ma tej klasy i wrafinowania co w A800. Słucham z plików własnych oraz serwisów streamingowych. Nie gardzę You Tube. Możliwe, że opisany efekt jest wynikiem niefortunnego zestawienia dac/amp z A 800,które będąc słuchawkami bardzo neutralnymi odkrywają ich niedoskonałości i słabość odtwarzanych na nim nagrań. Idąc dalej, skłaniam się nawet do uzyskania jeszcze większej przejrzystości dźwięku z tych słuchawek, prawdopodobnie przez wymianę kabla z miedzi na srebro.Aktualnie używam kabla symetrycznego z miedzi 6N (4 core) 26 AWG.
2021/07/13 22:28 #153 przez Józek - właściciel
Cześć
Cieszę się, że są użytkownicy tych świetnych słuchawek w Polsce i miło mi, że się odezwali tutaj. ONKYO A800 są tak wyrafinowane i uniwersalne względem repertuaru, że można je kupić w ciemno. Słuchałem ich przez kilka miesięcy i nigdy nie grały ostro mimo iż wzmacniacz GUSTARD H20 jest bardzo przejrzysty. Słucham wszystkich gatunków muzycznych, o różnej jakości technicznej nagrań. Myślę, że powód ostrości leży poza słuchawkami A800. Napisz z jaką elektroniką grają Ci ostro.
P.S.
Rozumiem, że jesteś fanem słuchawek ortodynamicznych?
2021/07/15 15:50 #154 przez Orthodox
Tak slucham orto kiedys stare yamahy hp teraz customowe tds7 duuuuze nauszniki. A800 maja ciekawa srednice zas jeszcze im brakuje do blasku dobrego planara ale nie jest zle. Pozostaje gorka moze macie racje musze je pomeczyc w roznych konfigach aktualnie upraszczam wszystko do tidala hifi i głównie tel lg z dac. U kolegi na ktoryms z shittow brzmia dosc ostro, musze lampe wyciagnac z piwnicy) W kazdym razie sluchawki szokuja dynamika mikro i makro tym co jest jedynym brakiem wielu orto ktore sa ulozone wg mnie sluchalem lcd hifimanow etc. W dobrej cenie brac faktycznie w ciemno. Zaluje ze jak byly dostepne soniaki z7 jeszcze w salonach sie nie skusilem teraz ciezko dostac.
2021/07/15 15:54 #155 przez Orthodox
Miałem kiedys d2000 swietnie grajace sluchawki tak dobre ze az nijakie, pewnie wiesz o czym mowie. One graja nawet bez padow tak samo zaluje ze je sprzedalem ale wtedy poszedlem w bledna sciezke grado gs1000. Muzyka dla mnie musi byc zywa chowalem sie na koncertach kameralnych pamietam te namacalnosc wokali barwe poglosy itd) wiem schizofrenia) dlatego najblizej mi do tej kameralnosci z orto planarami itd. A800 to wyjatek i to genialny.
2021/07/18 22:09 #156 przez Józek - właściciel
A800 nie są trudne do poprawnego wysterowania ale telefon jest jednak za słaby aby usłyszeć ich możliwości. Ja słuchałem A800 także z DAP FiiO M11 Pro z wyśmienitym skutkiem.
Teraz słucham Pioneer MONITOR 5, które używają podobnego przetwornika, z membraną z tego samego materiału. Za kilka tygodni opublikuję ich recenzję.
Zasilane przez Forum Kunena